Stále jezdíme do Chorvatska

Kam jezdíte na dovolenou?
Každý rok se desítky tisíc Čechů sbalí a jedou na zahraniční dovolenou k moři. Spousta lidí si chce užít sluníčko a moře, a proto volí zahraniční dovolenou. Každému vyhovuje jiný stát. Někdo rád destinace střídá, někdo se vrací na stejné místo každý rok. Co se týče Čechů, spousta z nich miluje Chorvatsko. Mnoho lidí chce totiž odjet na dovolenou svým autem. Je to pro ně komfortnější a právě Chorvatsko je v dojezdové vzdálenosti. Za pár hodin jste tam. Spousta lidí volí variantu kdy vyjedou večer a ráno už jsou na místě.

sea food

Jestli jste dlouho nikde nebyli a zajímá vás jak to v Chorvatsku chodí, nezbývá vám nic jiného než se poptat lidí, kteří v něm letos byli. Existují různé skupiny na sociálních sítích, kde lidé sdílí svoje zážitky z cest, a ani návštěva tohoto státu není výjimkou. Najdete zde spoustu informací, které vám mohou pomoct vybrat vhodné místo pro vaši dovolenou. Dozvíte se jaké jsou možnosti ubytování, jaké jsou ceny v obchodech a hlavně na co si dát pozor v případě že pojedete autem. V každém státě platí jiná pravidla pro silniční provoz a tak se může snadno stát, že si kromě hezkých zážitků dovezete i nějakou pokutu.

krevety na talíři

Dozvíte se také jaká je gastronomie v Chorvatsku Najadranu, protože když už někam jedete, chcete si také užít místní jídlo. I když se chystáte do soukromého apartmánu který je vybavený kuchyňskou linkou, určitě oceníte možnost zajít si někam na dobrou večeři či oběd. Místní restaurace jsou zvyklé na zahraniční turisty a snaží se nabídnout co možná nejlepší jídla. Protože jde o přímořský stát, kuchyně nabízí mořské plody a místní speciality z ryb. Kromě toho si zde můžete dát tradiční chorvatské pivo, které je chuťově podobné našemu. Ať se rozhodnete jet do kempu či do hotelu, určitě si užijete nejen krásné procházky na pláži, ale i místní jídlo.