Smyslem života může být i tvorba bytových dekorací

Kdybychom se vás zeptali na smysl života, co byste odpověděli? Mnozí lidé se ponoří do svých vlastních modelů životního stylu a začnou chrlit své příběhy, například cestování, vlastnictví automobilu, dostatek financí, dobré jídlo a pití, ale v té pestré plejádě zájmů se může zcela vytratit docela prostá tvořivost a nadšení z vlastní schopnosti něčemu porozumět, něco umět, něco dokázat a přetvářet.

sušené růže

Těm z vás, co vám tvořivost nic neříká, bychom chtěli vzkázat, abyste sledovali vaše ratolesti, jak je nesmírně baví sestavovat ze stavebnice nějaký model, malovat po papíře kreslené postavičky zvířátek nebo třeba skládat puzzle. Zdánlivá drobnost, ale pro životní smysl naprosto zásadní, smyslem života je totiž zejména schopnost tvorby vlastního života i reality, kam patří i výzdoba interiérů a exteriérů.

proutěný věnec

Těšili jste se někdy na to, až vám přepravní služba doveze například barvu do tiskárny, fotografický papír a laminovací fólii, a vy na vaší velkoplošné tiskárně A3 vytisknete krásné panoramatické záběry z vaší dovolené u moře, které si pověsíte na zeď? Anebo vám kurýr přinese až ke vchodovým dveřím zásilku s proutěným věncem na dveře, a ten si vlastnoručně vyzdobíte například květinami stabilizovanými, stuhami a dalšími umělými či přírodními dekoracemi? Floristika patří k nejzajímavějším tvořivým činnostem a rozhodně není pouhou ženskou záležitostí, květinovou výzdobou se zabývají i muži, kteří mají smysl pro krásu, harmonii a soulad barev a tvarů přírodních materiálů.

květy levandule

Jestliže jsme zde zmínili věnec na dveře, ten lze zavěšovat na dveře vchodové u rodinného domu, ale velmi dobře se uplatní i v bytových domech, vstupech na terasu, do zimní zahrady či altánu. Věnce symbolizují hojnost, a to se týká období celého kalendářního roku, tedy i v zimě, kdy se blíží Advent, anebo v červenci, což je doba dozrávajícího ovoce a některých druhů zeleniny.