Komplikace při stěhování


Lidé, kteří se chtějí přestěhovat sami, a jde o větší akci, například stěhování městského dvoupokojového bytu, se mohou dostat do potíží, s nimiž nepočítali, a tehdy to nebude stěhování, ale spíše stresující, infarktová záležitost. Chcete-li se infarktu vyhnout, raději to nejobtížnější přesměrujte na profesionály.

krabice na stěhování

Nerudní sousedé – nedaleko Prahy je na křižovatce silnic směrová tabule se dvěma ukazateli „Rudná“ „Chýně“. Někdo toho mistrně využil a vytvořil vtipnou glosu, kdy fotografii těchto ukazatelů upravil na text „Nerudná tchýně“. Jestliže vás podobně nabroušená osoba (a nemusí to být zrovna tchýně) ve stěhovací den bude zdržovat na chodbě nebo před vchodem do domu a bude si na vás vylévat svůj vztek, třeba že jste zapomněli vytřít schodiště, že blokujete výtah nebo že jste hluční, toto je infarktová situace, jako vyšitá. Nebylo by lepší ve stěhovací den předat stěhovákům klíče od bytu a nerudnou paní raději minout?

kufřík pro stěhování

Počasí – na toto mnozí lidé zapomínají a právě počasí jim tak zkomplikuje život, že mohou skončit v nemocnici. V létě to může být úpal a úžeh z tropického vedra a prudkého slunce, v zimě zas námraza na chodníku a četné zlomeniny. Na podzim se může strhnout liják, který vás promáčí na kost, a vy to odstůněte s horečkami v posteli.

Nábytek – když stěhujete například šatní skříně nebo psací stoly, které jsou zhotovené jako skládačka, vyplatí se vše rozebrat do posledního vrutu. Kdybyste totiž stěhovali nábytek vcelku, může se při jízdě vlivem nadměrné dynamické zátěže spojovacích dílů rozviklat a poškodit. A toto bývá nepříjemná komplikace, protože můžete postrádat montážní návod a nejste-li na tuto práci zvyklí, můžete nábytek nevratně poškodit. Mnoha lidem se vyplatí nábytek nechat rozebrat a složit stěhovací firmou levného stěhování v Praze odnesto.cz, která má potřebné technické vybavení a hlavně zkušenosti.