Proč si vybrat svatební oznámení s motivy z rostlinné říše


Rostliny fascinují mnoho nadšenců, kteří se věnují jejich pěstování pro okrasu či na výnos plodů, a rozhodně se nejedná o typicky ženskou záležitost. Ostatně, nemusíme pro příklady takového postupu chodit nikam daleko, stačí si vybavit legendární pohádku „Pyšná princezna“ s Alenou Vránovou a Vladimírem Rážem, a ihned pochopíte, že i králové toužili pěstovat rostliny ve své zahradě, a že král Miroslav mohl být zahradníkem v podstatě „na počkání“.

svatební oznámení

Motivy rostlin a květin se velmi často objevují na oděvech, zpravidla dámských, ale i oblečení pro muže, například pyžama s květovanými vzory, mohou být velice vkusná. Květiny zdobí i bytové závěsy, záclony a ubrusy, a tak málokoho překvapí, když objeví ve své poštovní schránce svatební oznámení strom. S větvičkou pučících poupat, anebo s rozvětvenou košatou rozkvetlé magnólie.

svatební hostina

Výhody květinových a obecně rostlinných motivů jsou zjevné již na první pohled a nelze o nich zapochybovat, vnáší do lidské mysli touhu po dokonalosti a přináší zároveň něžnost, lehkost a vzdušnost. Takto pojímané oznámení naznačuje, že jde o pár skutečně milující a zároveň respektující osobnost toho druhého, s velkou šancí na dlouhotrvající svazek, aniž by v něm byli lidé omezováni a zotročováni. A co víc si přát, když se potkají dva lidé, co k sobě „pasují“, co si rozumí nejen v posteli nebo u jídelního stolu, a co spolu touží sdílet společné chvíle, ať už se pustí do jakékoli tvůrčí činnosti.

Květinová oznámení mohou také významně zapůsobit i na toho, kdo teprve svatbu plánuje, a hledá inspiraci pro podobné záležitosti. Možná jej toto osloví víc, než různé rádoby moderní styly a netradičně pojaté výtisky. A jestliže dáte přednost kvetoucím rostlinám, snadno s barvou květů sladíte i barvu textu a samotného pozadí, a můžete tím velice výstižně vyjádřit, že se již nemůžete dočkat na ten nejkrásnější slavnostní den v životě, kdy se pozornost upíná pouze na nevěstu a ženicha, až si konečně potvrdí, že chtějí spolu zůstat nekonečně dlouhý čas.