Období nachlazení


Většinou je s dítětem doma na rodičovské dovolené žena. Ta má potom s dovršením tří let věku dítěte povinnost nastoupit zpět do práce, tedy pokud nechce zůstat doma a manžel ji neuživí. Ještě před třetími narozeninami je potřeba začít shánět práci v případě že v té poslední už s dotyčnou maminkou nepočítají. Hledání práce s malým dítětem je celorepublikový problém, protože firmy o matky malých dětí nemají zájem. Všichni totiž ví, že jakmile začne škola a školka, děti v zařízení vydrží sotva pár dní, než si domů přinesou první nemoc. Rodiče totiž do těchto zařízení posílají nemocné děti, protože s nimi nemohou být doma. Pak se postupně nakazí celá školka včetně učitelek. Jakmile se všichni uzdraví a vrátí do lavic, začne to nanovo.

zázvorový čaj

Základem je imunita
Malé děti do tří let věku nemají vyvinutou imunitu natolik, aby dokázaly odolat nachlazení nebo rýmě. Nemoc stejně musí několikrát chytit a prodělat, protože jedině tak se dá rozvíjet imunitní systém. Rodiče tak vynakládají nemalé prostředky na nákup vitamínů a různých přípravků na imunitu, jenže u dětí stejně většina z toho nefunguje. Nemoci prostě bohužel prodělat musí, a než budou trochu odolné, pár let to potrvá. Co tedy dělat s nachlazením?

hrnek čaje

U malých dětí je ten problém, že nemohou užívat část přípravků tak jako dospělí. Proto má většina rodin doma v zásobě zázvorový čaj, který už v menší míře mohou i takto malé děti. Je to skvělý čaj, který dokáže urychlit uzdravování z nachlazení. Užívá se několikrát denně a jakmile trochu vychladne, je vhodné do něj přimíchat i med.
Pozor – med se nesmí dávat do horkých nápojů, protože ztrácí svoje léčebné účinky.
U nás najdete velké množství různých čajů ze všech koutů světa. Prodáváme jen sypané čaje a čajové směsi, které se hodí na léčbu různých problémů. Díky čaji můžete být fit daleko dříve.