Máte jemné vlasy a chcete je mít objemnější? Jak se o jemné vlasy dobře postarat?

Péče o vlasy je pro každou ženu samozřejmě důležitá, každé vlasy jsou ale jiné a potřebují péči jinou. Jak se postarat o jemné vlasy, které jsou nepoddajné? 

Máte jemné vlasy a chcete je mít objemnější? Jak se o jemné vlasy dobře postarat? 

Každé vlasy jsou jiné a právě proto také potřebují jinou péči. Existuje celá řada nejrůznější kosmetiky a díky tomu se každý může o své vlasy postarat přesně tak, jak by to mělo být a jak potřebuje. Zejména ženy věnují péči o vlasy delší čas, vlasy by měly být opečovávány a na jejich stavu se odráží to, jak se o ně staráme. Máte jemné vlasy? Pak to jistě nebudete mít s péčí o ně úplně jednoduché. Jemné vlasy jsou obvykle i prořídlé, chybí jim objem a je velmi obtížné s nimi vytvořit nějaký účes, který by držel. Přesto je lze zkrotit a dá se s nimi pracovat. 

jemné vlasy

Vybírejte vhodnou kosmetiku, jinak to nepůjde 

S jemnými vlasy se musí pracovat opatrně, výběr vhodné vlasové kosmetiky je tak naprosto nejdůležitější. Vlasová kosmetika by neměla vlasy zbytečně zatěžovat, naopak. Jemné vlasy potřebují rovněž jemnou péči, takovou, která vlasy oživí, ale zbytečně nezatíží. Například s kondicionéry pro jemné vlasy je třeba počínat si obezřetně, jakmile se kondicionér nanese po celé délce vlasů již od kořínků, vlasy budou ještě více zplihlé a budou i po umytí vypadat jako mastné a mdlé. Proto kondicionér u jemných vlasů je dobré nanášet jen na konečky. Výborně ale fungují šampony pro jemné vlasy a kromě toho je při úpravě účesu vhodné používat další kosmetiku na vlasy, například spreje pro dodání objemu či jemná tužidla. 

blond vlasy

Jak se ostříhat? 

Pozor i na samotný střih vlasů. Jemné vlasy by se neměly prostříhávat, prostříhaní totiž způsobí to, že vlasy budou opticky vypadat ještě řidší a neporadíte si pak ani v případě, že vlasy budete chtít pěkně učesat. Jemné vlasy by měly mít střih ve stejné délce, nutně to ale neznamená, že není z čeho vybírat. Vlasy mohou být střiženy krátce, ale jemné vlasy mohou být i delší. S delšími jemnými vlasy je sice zase o něco více práce, ale v tomto případě zase pomůže kosmetika. 

Pozor ale na konečky, aby se netřepily a nedělaly problémy, je třeba je zastříhávat a věnovat jim pozornost.