Je snídaně skutečně základem dne?

Třeba už několik let totiž snídani vynecháváte, ale přijde vám to jako škoda a úkol, který byste měli určitě napravit. A již na začátku tohoto článku můžeme říct, že snídaně je opravdu velmi důležitou součástí denního jídelníčku, který se rozhodně nevyplácí krátit a snídani záměrně vynechávat. A proč je toto zdánlivě ani ne tolik potřebné jídlo tak důležité a v našem jídelníčku by nemělo chybět? Snídaně totiž umí tělo perfektně nastartovat do nového dne a dopřát mu mnoho energie pro jeho úspěšně započetí. Zapomínat byste na ni tedy ráno určitě neměli. A výmluvy, že její přípravu tak, aby byla dostatečně nutričně vyvážená, nestíháte, si schovejte pro někoho jiného!

Zdravá vyvážená snídaně

Jak je totiž známo, snídani si můžete připravit ve zdravém provedení i večer, či dokonce několik dní předem a nemusíte se tak obávat toho, že ráno na její přípravu nezbude čas. Bez snídaně se totiž dost možná budete po celý den cítit unavení a bez energie, což se na jeho průběhu může negativně podepsat – a právě o to asi zájem nemáte. Snídaně vám také pomůže předejít přejídání, které vás při jejím opomenutí může úplně běžně přes den potkat, protože bude potřeba doplnit živiny, které se vám ráno tělu dodat nepodařilo. A právě k tomu účelu možná začnete využívat potraviny plné cukru, jejichž časté pojídání se pak nejspíš projeví na vaší postavě.

Croissant a káva

Jak vám tedy nejspíš již došlo, vynecháním snídaně rozhodně neušetříte kalorie, jak jste si mohli myslet, protože pocity celodenního hladu vás k dalšímu stravování velmi rychle dovedou. Navíc ke snídani můžete přidat ještě doplňky stravy, které užíváte a díky zásobování lékáren jich máte doma dostatek. Jak jste možná po přečtení tohoto článku tedy pochopili, snídaně má v rámci celého dne svou nezanedbatelnou úlohu, kterou je dobré dodržovat a snídani z jídelníčku nevynechávat. Občas se totiž přece jen stane, že moudra našich babiček jsou skutečně pravdivá a v případě pravidelných snídaní to rozhodně platí dvojnásobně.