Pes nás nezklame

Nový člen rodiny

V řadě rodinách nalezneme psa a ten je zde skutečně považován za plnohodnotného člena. Není se čemu divit, protože nám dělá radost a tráví s námi dost času. Psa můžeme vzít klidně s sebou na turistický výlet, akorát je třeba zvolit úměrnou trasu, aby ji zvládl. Rozhodně musíme počítat s tím, že je to také dost velká starost, a to na mnoho let.

dospělý retrívr

Takové zvíře by si tedy neměl pořizovat člověk, který je věčně v práci a stále nemá na nic čas. Tohle zvíře totiž potřebuje naší lásku, čas, výcvik a společně aktivity, aby nám bylo oběma dobře. Věnovat se psovi je potřeba hned od začátku, protože se hodí, aby zvládal alespoň základní povely, protože si tím ušetříme starosti v pozdějším věku. Dále je potřeba sehnat mazlíčkovi veterináře, který ho očipuje a bude se starat o pravidelné prohlídky včetně očkování. Něco to stojí, ale tím výdaje nekončí. Hned na začátku se nevyhneme nákupu vybavení a kvalitních granulí, které mají vliv na zdravý vývoj.

Vhodné plemeno

Abychom byli s domácím mazlíčkem sehraná dvojka, tak je dobré zaměřit se na výběr plemene, protože každé má své specifické vlastnosti. Samozřejmě u křížence je dohadování o něco horší a u psa již zkřížených rodičů to platí dvojnásob. Jestliže však chcete psa s doklady a mít tak jistotu, pak můžete zvolit plemeno Akita Inu. Akita Inu cena Kenichiai se odvíjí od aktuální nabídky, přičemž je potřeba počítat s vyšší cenou než u nějakého křížence.

plemeno Akita

Akita je vhodná i do rodin s dětmi a dokáže se toho spoustu naučit, což dokazují i úspěchy soutěžících, akorát to chce chovatele, který už se psi nějakou tu zkušenost má. S tím, jak jsou věrní své rodině souvisí i to, že s tímto pejskem musíme trávit dostatek času, jinak nebudeme moc šťastný. Pokud si pořídíte samce, tak může mít poměrně dominantní povahu, což znamená, že vůči ostatním psům může být agresivní. To lze zase potlačit výchovou a socializací s ostatními psi, což je důležité i u jiných plemen.