Jakou máte nejraději?


Sednout si po dlouhém dni jen tak a vychutnat si šálek kávy, to je to co má většina lidí ráda na jejím pití. Kávu nepijeme po litrech tak jako vodu, a tak je káva spojená s odpočinkem. I když někteří pijí kávu jen proto aby třeba vydrželi déle vzhůru, mělo by být její pití skutečným požitkem. Ten vám ale běžná káva ze supermarketu nepřinese. Tam většinou koupíte jen tu nejobyčejnější kávu, i když je značková a tudíž i někdy celkem drahá. Pro skutečný požitek z kávy je nutné si koupit kvalitní kávu na domácí použití, protože si ji můžete připravit i doma. A doma připravená káva je někdy lepší než ta z kavárny. Můžete si totiž sami vybrat, jakou kávu si připravíte – zda dáte přednost kávě z Guatemaly nebo třeba z Indie, protože kavárny většinou nabízí jen jeden druh. Chcete vědět kde se dá sehnat nejlepší zrnková káva Thecoffee? Podívejte se k nám. Nabízíme i kilová balení.

příprava kávy

Káva se dá i doma připravit na mnoho způsobů. Pokud dáváte přednost specialitám s mlékem nebo letním kávám s ledem, je pro vás ideální plně automatický kávovar. Dnes se dá vybrat z mnoha druhů, ale je nutné počítat s tím, že to bude vyšší investice. Speciality si připravíte i s obyčejným pákovým kávovarem, ale dá to více práce.

zrnka kávy

Ideální je mít doma zrnka
Tu nejlepší kávu si připravíte jen z kvalitní zrnkové kávy. Když si zrnka pomelete těsně před přípravou kávy, bude káva voňavější a hlavně chutnější. Proto by ve vaší výbavě neměl chybět ani kvalitní elektrický mlýnek, který vám kávu namele během pár vteřin. Dávejte pozor na to, abyste měli kávu namletou na takovou hrubost, která je pro přípravu vaší kávy ideální. To a mnoho dalšího se dozvíte na internetu, kde je spousta blogů věnovaná právě kávě. Mnoho informací vám sdělí i v pražírnách a nebo si můžete zajet nakoupit a ochutnat i netradiční kávu na různé festivaly věnované právě kávě.