Co pro vás znamená, když se řekne sexy nohy


Dokonalost proporcí – jak si představujete krásu ženských nohou, co je na nich tak zajímavé? Odpověď na tuto otázku bychom mohli hledat například v dokonalosti jednotlivých anatomických proporcí. Všimněte si, že nás nejvíce vzrušují nohy „tak akorát“, přiměřeně svalnaté, ne moc tenké a ne moc silné. Totéž platí i pro chodidla, ta jsou sexy, když je jejich anatomie souměrná, když ladně ustupují prsty do tvaru parabolické křivky, když jsou prsty hezky tvarované, když je pata výrazně užší, než prstní kost, a když je také délka chodidla vůči jeho šířce proporcionálně přiměřená.

dámská obuv

Komplexnost – krása ženských nohou vynikne jen tehdy, jestliže se na ně díváte jako na komplex jednotlivých částí, které do sebe zapadají a na sebe navazují. Kdyby ženy měly místo chodidel kopyta, nikoho by to nevzrušovalo a na ženské nohy bychom nepohlíželi jako na něco zajímavého. Podobné by to ale bylo i tehdy, kdyby krásná chodidla navazovala na nějakou řekněme válcovou nebo hranatou konstrukci, namísto krásně tvarovaných stehen a lýtek.

krásné ženské nohy

Zdůraznění přirozených tvarů – na tomto jevu stojí a padá úspěch ženské moderní gymnastiky. Při troše snahy si tu povšimnete, že drtivá většina pohybových kreací je prováděna tak, aby byla dívčí chodidla protažená do špičky. Tím právě vynikne ladnost pohybu a zároveň krása ženských nohou. Kdyby gymnastky ponechaly chodidla volně plandat, vypadalo by to přinejmenším podivně. Velmi podobné je to i s ženskou obuví. Pokud si dotyčná obuje tenisky s rovnou podrážkou, krása chodidel tam zanikne a nikdo se za nimi také na ulici neotočí, ale jakmile patu zvednete do výšky na vysokých lodičkách, čímž vynikne hluboká klenba a napodobí se tím propnutí nohy do špičky, zcela to změní situaci. Proto mají takový úspěch sexy ženské boty na podpatcích, například modely Pleaser.