Podnikatelům není moc co závidět


Když se podíváme na zaměstnance a podnikatele z pohledu jejich finančního potenciálu, musíme jednoznačně konstatovat, že jsou na tom podnikatelé lépe. Zaměstnanci totiž pracují za jasně danou dohodnutou mzdu a na víc nemají nikdy automaticky nárok, zatímco úspěšní podnikatelé mohou být klidně i pohádkově bohatí, protože žijí úměrně dosahovaným ziskům.

americké peníze

Když se pak podíváme na zaměstnance a podnikatele z pohledu jejich ekonomických jistot, začínají na tom být lépe zaměstnanci. Podnikatelé totiž mívají jenom to, co si vydělají, a když nic nevydělají, ani nic nemají, na rozdíl od zaměstnanců, kteří svou dohodnutou mzdu dostanou, snad jedině s výjimkou případů, kdy jejich zaměstnavatel zkrachuje a nemá už z čeho mzdy vyplatit.

A když se podíváme na zaměstnance a podnikatele z pohledu starostí, jež tito s financemi mají, jsou na tom určitě lépe zaměstnanci. Takový zaměstnanec dostane na ruku svůj plat a o nic víc se nestará. Zatímco podnikatelé musí vést kvůli svým financím účetnictví. A takové účetnictví znamená i hromadu problémů.

americké peníze

Podnikatelé prostě musí evidovat, kolik v souvislosti se svým byznysem vydělali a kolik utratili. Musí vypočítávat svůj zisk, ale nejen ten. Také musí z takového zisku vypočítávat, kolik zaplatí na daních a dalších povinných odvodech, a v podobných počtech nesmí v žádném případě chybovat. A také o tom musí podávat předepsaná hlášení, musí platit odvody tak, jak tomu má být, a musí mít všechno do haléře správně, protože jeden nikdy neví, kdy přijdou státní úředníci na kontrolu a jak chybující podnikatele potrestají.

A tak má na takové účetnictví Praha 4 https://jkcredit.cz/sluzby/ucetnictvi-danova-evidence/. Tedy působí tu účetní firma, která je připravena vést účetnictví za podnikatele. Aby tito mohli v klidu pracovat a nemuseli se starat o byrokracii a platby, jimž třeba vůbec nerozumí.