Jak bezpečně dopravit sklizeň jablek do městské tržnice


Máte vlastní ovocný sad a věnujete se pěstování jablek či hrušek? Toto ovoce patří k nejoblíbenějším z mnoha důvodů, lze jej totiž jíst v syrovém stavu prakticky po celý rok a zároveň si můžete pochutnat na jablečném závinu, hruškovém kompotu, džemu a dalších dobrotách upravených tepelně. Nejatraktivnější jsou pro zákazníky samozřejmě plody čerstvé, protože oni sami se pak mohou rozhodnout, zda je budou jíst přímo z misky na kuchyňském stole, anebo pozvou na sváteční oběd se zákuskem v podobě jablečného závinu své příbuzné.

úroda hrušek

K tomu, abyste dopravili zcela bezpečně jablka a hrušky do prodeje, například do tržnice, potřebujete plastové stohovatelné přepravky.

Stohovatelnost – důležité je, aby byly přepravky konstruované tak, že do sebe zapadají v přesných zámcích. Tím se zaručí, že se přepravky při přepravě nezřítí, což se stává u bedýnek ze dřeva. Přepravky z plastu jsou velmi robustní a nemá na ně vliv ani rychlejší jízda a ostřejší průjezd zatáček. Také se s nimi lépe manipuluje, než s dřevěnými bednami, protože mají na protilehlých stranách zářezy pro ruce bez ostrých hran.

jablka na stromě

Čistota a hygiena – co je platné, když budete mít nádherné plody, a uskladníte je v plesnivých nádobách, které zapáchají, a kontaminují ovoce hnilobou. Nezapomínejte, že přepravní nádoby jsou také vaší osobní vizitkou, už jen v okamžiku, kdy začnete vykládat vaše výpěstky z auta na prodejní plochu. Lidé nakupují i očima a budou-li vidět, jak dbáte o čistotu, jistě jim to pozvedne náladu.

Barvy – veselé barvy přepravních nádob lidem zvednou náladu ještě víc. Uvědomte si, že černá a šedá ve skutečnosti nejsou barvy, pouze barvy blokují a navíc vyvolávají depresivní náladu. Každý na pastelové tóny modré, žluté, oranžové, zelené či červené reaguje pozitivně, alespoň podvědomě, a s barevnými přepravkami to lze provést velmi snadno, protože se vyrábí ve více barevných odstínech.