Ideální čištění


I když se většinová společnost na letní měsíce docela těší, a to už jen kvůli dovolených, ne každý je nakonec nadšený. Problémem nejsou ani tak deštivá jako horká léta. Samozřejmě v tomto ročním období bylo vždy tak trochu horko, ale nikdy jsme tady neměli tropy několik týdnů v kuse bez přestání. V takovém počasí se moc dobře existovat nedá, ne bez klimatizace. Problém je, že ta není úplně všude. Ano, klimatizované jsou hypermarkety, případně úřady, ale většina firem, natožpak domácností tuto vymoženost stále postrádá. V práci s tím nic asi neuděláme, nicméně doma bychom mohli. Kdo nemá zbytečné peníze navíc na klimatizaci, může zvolit jiný druh osvěžení, a sice vlastní vodní plochu.

Moderní bazén

Ta se nemusí vůbec prodražit. Dnes je možné si pořídit například nadzemní bazény, jež se krom jiného pyšní i docela příjemnou cenou. Žádné vyšší desítky, či dokonce stovky tisíc není potřeba chystat. Nadzemní vodní plocha často nestojí ani deset tisíc. Nejde sice o nic extra pro plavání, nicméně kdo touží pouze po místě, kde se schová před úpornými vedry, tomu postačí i toto řešení.

Opalující se žena

Vhodná chemie

Stojatá voda, hlavně pak v letních měsících podléhá docela rychle zkáze, zvláště v letních měsících. Abychom tomu zabránili, musíme používat speciální chemické prostředky, třeba ve formě chlóru. Kdysi bojový plyn je dnes velmi užitečný a pro české bazény prakticky nepostradatelný. V současnosti se samozřejmě používá pouze ve velmi malých koncentracích. Ne každý však dokáže zpracovat typický zápach chlóru. To však naštěstí není žádný zásadní problém. Na trhu jsou i jiné možnosti, kupříkladu aktivní kyslík. Je sice dražší než chlór, na druhou stranu ovšem zcela bez zápachu. Komu nevadí investovat do čisté vody trochu více, sáhne po speciální soli do bazénu. Ta je sama o sobě docela levná, avšak je potřeba ještě navíc dokoupit solonizační jednotku. A ta už levná není ani náhodou. Dobrým řešením je i používání speciálních plachet, které mají za úkol chránit vodní hladinu. Některé verze jsou navíc vyrobeny tak, aby vodu za příhodných podmínek zahřívaly.