Zájem o virtuální prohlídky domů roste


Výpočetní technika sklízí u některých lidí tvrdou kritiku, protože se domnívají, že je to nástroj digitalizace, která vede k ovládání lidstva a k jejich kontrole, jak to popsal ve svém románu 1984 George Orwell. Musíte se ale na celou problematiku zaměřit zdravým selským rozumem, protože výpočetní technika je jen technologie, kterou lze využít pro blaho nás všech, anebo pro naše zotročení. Je to podobné, jako s nožem, s nímž nakrájíte rajčata do salátu, anebo někoho usmrtíte.

interiér domu

Jedním z významných úspěchů novodobé výpočetní techniky je i virtuální prohlídka domu. Jestliže chcete nabídnout zájemcům o koupi rodinného domu dotyčný objekt, musíte jej nějakým způsobem prezentovat. Zpravidla se to provádí pomocí fotografií jednotlivých místností a dalších částí nemovitosti, což ovšem přináší jistá úskalí. Fotografie totiž nikdy nezachytí věrohodnou podobu trojrozměrného prostředí, a to je právě to, co každý klient realitní kanceláře potřebuje znát, aby se mohl správně rozhodnout, zda jej objekt osloví nebo neosloví. Z fotografií nevyčtete, jak jsou prostory velké, protože většinou zkreslují, můžete si pak při prohlídce domu připadat stísněně, protože je ve skutečnosti menší, než se zdálo na fotkách.

virtuální prohlídka interiéru

Těmto nepříjemnostem právě předchází virtuální prohlídky. Jsou koncipované tak, že si připadáte, jako kdybyste byli přímo na místě a prohlíželi si otáčením – pohybem myši tamní prostor ze všech stran včetně stropu i podlahy. Virtuální prohlídky lze provádět i v exteriéru, kde pak máte poměrně dobrý přehled nejen o samotné stavbě, ale i o okolním prostředí. Snadno zjistíte, jaký je tu výhled do přírody nebo na okolní stavby a software vám napoví, jak se tu budete cítit i při fyzické prohlídce nemovitosti. Díky tomuto řešení se pak také rychleji rozhodnete, zda si objekt zarezervovat a zda se vůbec vyplatí navštívit jej osobně.