Úklidy panelových domů


Ukážeme vám co všechno obnáší úklid paneláku Modryzralok v několika jednoduchých bodech. Nemyslete si, že je to jednoduché. Má to své prostory, které vážně nechcete uklízet. I v panelových domech musí být zajištěný úklid, jinak by se do společných prostorů jako je schodiště, výtah, kolárna, prádelna a sklepy naneslo spousta nečistot, které by zde neměli být. Musí se udržovat čistota, ve prospěch obyvatel domu. Prvním místem, kde se uklízí, jsou vstupní prostory, kam se dostanete, jako první když do panelového domu vstoupíte. Zde se jedná o umytí vchodových dveří, aby nebyli od dětí, ale i dospělých nebo psů uťapkané a osahané.

úklid paneláku

Přes skleněné dveře by mělo jít krásně vidět. Dále to je vchodová chodba, kterou se dostanete až ke schodišti nebo výtahu. Tato chodba se musí zamést a umýt hlavně v zimním období, kdy venku prší a jsou na zemi blátivé stopy. Stejně se tak může donést na podrážce listí nebo psí exkrement. V letních dnech to není, až tak vidět jedná se jen o jemný prach, který donesete na podrážce. V některých chodbách jsou na dveřích nebo stěně umístěny schránky na dopisy a ty se musí taky otřít od prachu. To bychom měli hlavní vstup, ale stejně se to musí udělat i se zadním nebo bočním vchodem.

úklid paneláku

Druhým bodem jsou schody nebo samotný výtah. Některé panelové domy výtahy nemají. Jedná se o ty menší. Když má dům více jak pět pater má většinou i výtah. Schody se musí zamést a setřít. Utřít zábradlí, od všeho co lidé mají na rukách. Dále jsou to okna na mezipatrech a balkóny. Umytí oken a parapetů. Umytí výtahového prostoru a vše co je vněm. Ovládací panel, zrcadlo, zábradlí na držení, ale i zavírací ochranné dveře.

Pak se dostáváme do sklepních a společných prostoru jako jsou sušárny, kolárny a další. Tady se taky musí udělat řádný úklid, i když to není až tak důležité jako u hlavních prostorů. Přece jenom hlavní prostory se musí umývat a uklízet častěji, jak prostory sklepní. Zdá se vám, že je toho málo? Mě rozhodně ne.