Prodej nemovitosti


Pomoc realitky

K prodeji nemovitosti nás může vést hned několik podnětů, ovšem vždy je našim cílem, aby prodej proběhl hladce, za krátkou dobu a dostali jsme za ni dobré peníze. Prodej můžeme realizovat na vlastní pěst, díky čemuž ušetříte dost peněz, ale sehnat zájemce může být těžší a je tu riziko, že se nás bude někdo snažit podvést. Když se rozhodnete pro realitku, tak volte ověřenou a počítejte s provizí kolem 5 % z kupní ceny, ovšem odvíjí se od celkové hodnoty nemovitosti. Když se rozhodnete prodat nemovitost, tak je zapotřebí ji řádně připravit a případně opravit závady.

předání klíčů

Našim cílem je totiž zapůsobit co nejlepším dojmem, protože je větší šance prodat dům či byt za lepší peníze a kratší čas. Dále bychom si měli dát dohromady všechny dokumenty jako je výpis z katastru, projektová dokumentace a půdorysy. Co se nastavení samotné ceny, tak musíte přihlédnout ke všem faktorům a technickému stavu stavby, abychom došli k rozumné částce.

Online prohlídka

Je pochopitelné, že když si někdo chce koupit nemovitost, tak ji nejdříve důkladně prohlíží a prověřuje. Pro nás však osobní prohlídka zájemce znamená, že si na něj musíme udělat čas, který bychom mohli investovat do něčeho jiného. Abychom pole zájemců snížili na ty, kteří mají opravdu zájem, tak si můžeme zřídit virtuální prohlídku bytu. Profesionálové mají totiž k dispozici techniku, která je schopna snímat celý prostor kolem sebe, takže můžeme dostat celou nemovitost do virtuální podoby. Něco to bude stát, ovšem výhoda je jednoznačná.

moderní dům

K inzerátu na prodej nemovitosti totiž stačí přiložit tuhle virtuální prohlídku a lidé si tak kdykoliv můžou vše prohlédnou, a právě zde odpadnou lidé, kteří půjdou hledat raději něco jiného, takže na osobní schůzku přijdou jenom vážní zájemci. K prohlížení nemusíte mít ani 3D brýle, protože postačí počítač s myší. Vše je navíc online, takže do zařízení není nic potřeba stahovat.