Pitný režim v podzimních dnech (pouzdro na brýle)


A pokud jste si zvykli v letních měsících pravidelně doplňovat své tekutiny, bylo by skvělé v tom pokračovat i v těch podzimních. Pitný režim je totiž velmi důležitou součástí lidského života, ačkoliv na jeho dodržování velké množství lidí zapomíná a považuje jej za nepotřebný se slovy ve stylu, „že se přece někdy za ten den i napiju“ nebo „že až bude žízeň, tak si na to vzpomenu“. Jenže ono čekat až na příchod pocitu žízně není zrovna nejlepším nápadem. Můžete si tak přidat pořádnou bolest hlavy nebo ztratit schopnost pořádně se koncentrovat. A nejen kvůli tomu se vyplatí pití přes den neopomínat.

Jahodový koktejl

V létě jsou ovšem podmínky k dodržování pitného režimu přece jen o něco lepší. Nosit s sebou láhev s vodou je pro drtivou většinu lidí stejně důležité, jako pro lidi s brýlemi nosit pouzdro na brýle. Na podzim ovšem i vzhledem k nízkým teplotám, které tolik k pití nepovzbuzují je láhev s vodou u některých jedinců spíše výjimkou. Jak tedy překonat i nástrahy podzimu a dobrých návyků, které jste si v létě úspěšně vytvořili, se nevzdat? Dobrým základem je pokračovat v tom, co se vám povedlo v létě nastavit a úspěšně dodržet. A že se vám na podzim nelíbí láhev s drobnými kvítky či malými veselými sluníčky, jež vám jen provokativně připomínají příjemné chvíle strávené relaxací na dovolené?

Sklenice vody

To vám snad ale nebrání v tom sehnat láhev jinou – a věřte, že se vám zcela jistě při dnešním výběru podaří najít tu pravou. Do lahve poté zbývá ale doplnit i samotnou tekutinu. I na podzim můžete vsadit na klasickou vodu či ovocnou šťávu, vzhledem k nižším teplotám by se však pro studené dny mohlo hodit i několik loků teplého čaje či výborné kávy. A k tomuto účelu nic neslouží lépe než termoska. Pokud vám správná hydratace organismu ale stále dělá problém, nebojte se ani nastavit pravidelné připomínky na telefonu, které vám budou pitný režim připomínat. A jaké tipy pro dodržování pitného režimu máte vy?