Koupě nového nebo ojetého auta – pro a proti


Při výběru, zda koupíte nové nebo ojeté auto, musíte zvážit všechna pro i proti. Musíte udělat během výběru určité kompromisy, bez toho své vysněné auto nevyberete.

Jaké jsou výhody nákupu ojetého vozidla?

Cena

Ojetá auta jsou samozřejmě cenově dostupnější. Pokud seženete auto za dobrou cenu, je možné že si nebudete ani muset žádat o půjčku, a budete schopni ho zaplatit i ze svých úspor. Pokud i tak budete potřebovat financování, bude trvat kratší dobu a splátky nebudou tak vysoké.

auto

Pojištění

Pojištění ojetých vozů je levnější, což je podstatné. Ceny pojistek za poslední roky šli nahoru, a měsíční pojištění nového auta může být docela velká položka vašeho rozpočtu. Takže na pojištění ojetého auta můžete ošetřit.

Menší ztráta ceny

Většina lidí po nějaké době auto prodává a kupuje si nové. Zatímco u nového auta jeho hodnota celkem dramaticky klesá každým rokem, čím je auto starší, tím klesání hodnoty zpomaluje. Je tedy možné, že i po pár letech používání prodáte auto za skoro stejnou cenu, jakou jste ho koupili.

A nyní se pojďme podívat na výhody nákupu nového vozu.

Moderní technologie

Nová auta disponují moderními http://www.smov.cz/ technologiemi a bezpečnostními prvky, o kterých si mohou některé staré vozy jen zdát. Parkovací asistent, parkovací kamera, nové systému brždění, propojení auta s mobilní aplikací a spoustu dalších užitečných prvků.

Financování

U nového auta se počítá, že budete potřebovat financování, a proto máte k dispozici širokou nabídku, z které můžete vybírat tak, aby pro vás byli podmínky co nejvýhodnější. Mnoho leasingových společností chce, abyste skládali akontaci, ale jsou i takové, které vám umožní mít nové auto na splátky bez akontace.

auto

Servis

U nových vozů je daleko menší pravděpodobnost, že se v prvních letech něco pokazí a vy budete muset platit drahou opravu. Navíc, pokud kupujete auto od autorizovaného prodejce, máte na prvních pár let záruku.