Co obnáší stěhování


Ačkoliv se do nového bytu či domečku můžeme těšit sebevíc, tak stěhování všeho nábytku a věcí nebývá zrovna tou nejlehčí záležitostí. Já jsem se stěhovala jednou a narovinu a natvrdo vám můžu říct, že to pro mě byl záhul. Také se chystáte stěhovat? Není to nic příjemného. Stěhování si totiž musíte naplánovat, jak všechny věci přestěhujete. A v neposlední řadě taky i jestli to zvládnete sami anebo vám někdo pomůže.

s

Stěhování – pomoc od kamarádů

Pokud máte hodné kamarády, které vám se všemi věcmi pomohou, je to docela výhoda. V takovém případě si nemusíte platit žádnou stěhovací firmu a máte takzvaně „o starost méně“. I tak by ale bylo fajn, abyste i svým kamarádům dali alespoň nějakou menší odměnu, že se vám rozhodli pomoct a nenechali vás ve štychu. Takových kamarádů je v dnešní době totiž hodně málo a jen tak bez zaváhání a nezištně už vám bohužel pomůže málokdo.

stehovni

Stěhovací firma

A naopak pokud žádné kamarády nemáte, tak by bylo na místě si objednat nějakou spolehlivou stěhovací firmu, která vám všechny věci v pořádku přestěhuje a dopraví do nového bydlení. Jenže taková spolehlivá stěhovací firma se dneska nehledá úplně snadno. Musíte si dát trošku práci, podívat se na internetu a zapátrat. Rozhodně se nesvěřujte do rukou první stěhovací firmě, kterou najdete. Musíte si nejdříve něco přečíst o tom, jaké mají ostatní lidé s touto firmou zkušenosti a jestli se jí dá věřit anebo je nespolehlivá. V některých případech se dokonce stává, že stěhovací firma od vás bude chtít předem peníze (jako zálohu) a nakonec ani nepřijedou. To je ta nejhorší situace, co se může stát. A co vy budete dělat potom? Budete akorát naštvaní, že jste takhle rychle přišli o svoje peníze a nebyli jste opatrnější. Ale i tahle zkušenost vám dá něco do života. Příště si totiž budete dávat o hodně větší pozor.