Nedala vám banka hypotéku?


Pokud si chcete koupit dům, stavět nebo rekonstruovat, pokud nevyděláváte čpěn miliony, budete potřebovat hypotéku. Jestli jste si už o ni zkoušeli žádat, jistě víte, co všechno je potřeba doložit. Člověk musí mít dostatečný příjem aby mohl měsíčně splácet splátku nebo platit nájem. Nájem může být paradoxně vyšší než splátka hypotéky, i přesto ale spousta lidí hypotéku nezíská. Je to z toho důvodu že banky opravdu velice důkladně prověřují, jaké má žadatel příjmy a výdaje.

mince peníze

Každá banka má svoje vlastní požadavky na základě kterých banka žádost schválí nebo zamítne. Stačí abyste spláceli třeba úvěr na auto a cesta k hypotéce se vám může nadobro uzavřít. Banky si vyžádají i výpisy z rejstříků a pokud uvidí že jste byli v exekuci nebo insolvenci, můžete si být jisti, že hypotéku nezískáte.

stavba domu

Čím je člověk starší, tím horší je hypotéku získat, protože většina lidí ji potřebuje na 30 let, aby nebyla splátka příliš vysoká. Čím delší je doba splácení, tím je splátka vyšší. Bez hypotéky se neobejdete ale schvalovacím procesem jste neprošli? Pokud máte dostatečně příjmy na to abyste platili bydlení v nájmu a tedy platili nájemné, které může být vyšší než případná splátka hypotéky, začněte spolupracovat s nezávislým finančním poradcem, který vám poradí zda je rozumné ve vašem případě, abyste si hypotéku vzali. Můžete využít jiný finanční produkt než je obyčejná hypotéka od banky. Jednou z cest je například americká hypotéka bez dokládání příjmů Hypotekybezregistru, kdy máte vyšší šanci hypotéku získat, protože se příjmy neposuzují. Je ale nutné zvážit jaké máte výdaje a za máte dostatečnou finanční rezervu, abyste za pár let nezjistili, že hypotéku nezvládáte splácet.

Před podpisem smlouvy si důkladně projděte smluvní podmínky a smlouvu podepište až tehdy až jí doopravdy rozumíte, jinak si koledujete o problémy.